Bitkoinų pardavėjai


bitkoinų pardavėjai

Dabartiniai bendrabučiai — jau nebe tokie, kokius prisimename: kas juos perka ir juose gyvena? Anot M. Tamošiūno, menkai tikėtina, kad toks valstybės požiūris į virtualiąsias valiutas greitu metu pasikeis, nes istoriškai pinigų išleidimas į apyvartą yra išimtinė valstybių teisė. Išeitis — mainų sandoris Pasak advokato, norint įsigyti daiktą už turimą kriptovaliutą vietoje įprastos pirkimo—pardavimo sutarties būtų galima pasirašyti mainų sutartį, kuria pirkėjas įsipareigoja tam tikrą daiktą ar paslaugą keisti į sutartą kriptovaliutos kiekį.

bitkoinų pardavėjai

Dokumente įprastai turėtų būti aprašyta kaip vyks turto perdavimas, iš kurios sąskaitos į kurią bus pervedama virtuali valiuta ir panašiai. Sudarant tokį mainų bitkoinų pardavėjai, vertėtų turėti galvoje tai, kad mainų sandoris mokestiniu požiūriu prilyginamas dviems pirkimo—pardavimo pardavimo sutartims.

bitkoinų pardavėjai

Tokiu atveju laikoma, kad tiek daikto pardavėjas parduoda daiktą, tiek ir kriptovaliutos savininkas parduoda turimą kriptovaliutą. Taigi, išmainius kriptovaliutą į kitą turtą, teks deklaruoti kriptovaliutos finansinio turto pardavimo pajamas, lygias mainais už ją gauto daikto vertei. Nekilnojamas turtas © Shutterstock Įsigyti namą Lietuvoje gali būti misija neįmanoma Jei kilnojamojo daikto pardavimą už kriptovaliutą galima įgyvendinti per paprastos rašytinės formos mainų sandorį, nekilnojamojo turto pardavimo atveju tektų įveikti dar vieną barjerą — rasti notarą, kuris sutiktų tokį sandorį tvirtinti.

bitkoinų pardavėjai

Pasak M. Minėta, kad virtualioji valiuta nėra laikoma pinigais. Civilinis kodeksas nustato, kad pirkimo-pardavimo sutartimi daiktas įsigyjamas už pinigus, todėl joks notaras pirkimo pardavimo sutarties, kurioje numatomas atsiskaitymas kriptovaliutanetvirtins.

Netikėkite prekybininkų triukais: būsto už bitkoinus Lietuvoje įsigyti nepavyktų

Mainant daiktus pagal mainų sutartį, šiuo atveju keičiant NT į bitkoinus, problemų bitkoinų pardavėjai pat gali kilti, nes notaras neturi galimybės patikrinti ar sandoris įvykdytas, t. Todėl kyla daug klausimų ir rizikų, kurias prisiimti bus linkęs anaiptol ne kiekvienas notaras.

bitkoinų pardavėjai

Delfi Plius Vaidas Mikaitis.