sausio 09 2017 0Comment
Rastiniai namai

Rąstinių namų statyba

Rąstiniai namai

Rąstiniai namai yra puikus pasirinkimas vertinantiems tradicijas ir norintiems būti arčiau gamtos. Pasirinkę rąstinį namą savo gyvenimui ar laisvalaikiui neprašaus nei tie, kurie tokį namą stato priemiestyje ar net mieste, tiek ir tie, kurie įsikuria miškų apsuptyje. Tiesa, pastaroji aplinka kur kas dažniau supa rąstinius namus, nes tokius namus renkasi daugiausiai tie, kurie vertina mūsų senolių sukauptą patirtį ir nori autentiškų ar modernumą ir istoriją supynusio stiliaus gamtoje.

Dažnai galima girdėti, kad rąstiniai namai nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų dėl šilumos, tačiau nereikia galvoti, kad rąstinių namų neįmanoma apšiltinti. Tai ne ką sudėtingiau nei šiltinant mūrinius namus, be to, galima pasiekti ir aukštą energinę klasę neprarandant namo autentikos, tereikia pasirinkti tinkamas medžiagas šiltinimui.

Rąstiniai namai kaina siūlomi ne itin aukšta, bet ir nėra priskiriami pigiausiems, tad ir tokių namų nėra visur labai daug, o rąstiniai namai Vilniuje ar kitame didesniame mieste sunkiai pastebimi, nes žmonės abejoja ar tai tinkamas sprendimas mieste. Galima pastebėti, jog dalis žmonių dvejoja ir dėl pasklidusių įvairių mitų bei renkasi paprasčiausius sprendimus – statosi dar vieną mūrinę dėžutę, kurių rasime kone kiekvienoje gyvenvietėje. Taigi, verta gerai įvertinti, ko Jūs norite iš namo: patogaus, nebrangaus, bet paskęstančio namų gausoje ar išskirtinio, artimo gamtai ir ypač jaukaus – būtent jaukumą pabrėžia didžioji dalis namų iš rąstų savininkų.

Rąstiniai namai statomi ir Vilniuje

Rąstinių namų statyba Vilniuje žavi tuos žmones, kurie ieško santykio tarp kaimo, gamtos ir miesto. Įprastai sostinės pakraštyje, miškingesnėje vietovėje randamas patinkantis sklypas, o jame suprojektuojamas ir pastatomas praktiškas, išvaizdus ir ypatingai jaukią atmosferą sukuriantis rąstinis namas. Tokio gyvenimo neretai pavydi dažnas miesto daugiabutyje gyvenantis žmogus, tačiau ne dažnas ryžtasi pats priimti tokį sprendimą. Dauguma dvejoja dėl kainos, tačiau rąstiniai namai kaina nors ir nėra pigiausi, bet dažnai jų pastatymas atsieina ne ką daugiau (o kartais ir pigiau) nei butas naujos statybos daugiabutyje, jei lyginsime vienodą plotą. Tad gerai paskaičiuokite ir galbūt nuspręsite, jog name gyventi yra kur kas geresnis sprendimas nei bute.

Ne paslaptis, kad dabar galioja ganėtinai griežti reikalavimai naujiems gyvenamiesiems namams. Jie turi būti pakankamai šilti ir sandarūs, tad rąstinių namų gerbėjai buvo ne juokais sunerimę. Visgi, statyti tokių namų niekas neuždraudė, tereikia pasirūpinti kokybišku jų apšiltinimų, o jei statote vasarnamį – jokie griežti energinės klasės reikalavimai Jums nebus taikomi, tad ir toliau mūsų šalyje bus statomi rąstiniai namai tiek nuolatiniam gyvenimui, tiek poilsiui vasaros metu.

Kuomet rąstinis namas jau yra Jūsų sklype, šiokiu tokiu galvos skausmu gali tapti jo įrengimas. Pirmiausia, yra žinoma, jog rąstiniai namai šiek tiek labiau smenga nei bet kurie kiti. Tačiau pernelyg nerimauti nereikia, deformacijos nėra ypatingai didelės, o žinodami tai specialistai atitinkamai įrengia ir įvairias komunikacijas. Dažniausiai rąstinės sienos nėra tinkuojamos ar tapetuojamos, kadangi rąstiniai namai statomi tam, kad būtų juntama autentika ir jaukumas, o ne paverčiama moderniu ir neišskirtiniu, tad didelių problemų neatsiras tikrai. Kiek sunkiau gali būti parinkti tinkamus baldus dėl atspalvių. Vertėtų vengti medžio imitacijų, kadangi medienos Jūsų rąstiniame name ir taip per akis. Visgi, viskas priklauso nuo Jūsų poreikių, norų ir mėgiamo interjero stiliaus. Nebijokite eksperimentuokite ir galėsite mėgautis unikaliais namais, jaukiu ir išskirtiniu būstu, į kurį visada bus malonu grįžti po darbų ar atvažiuoti vasarą praleisti savo laisvo laiko.

tvirtinamai

Write a Reply or Comment